21.09.2024
Örebro
Дні народження

Вересень

02 - Анастасія Гарковська
07 - Наталія Вербицька

Наші партнери










Найближчі турніри:

26.10.2024 - перший етап відкритого чемпіонату України сезону 2024/2025
27.10.2024 - перший етап KLO-Ліги (гравці віком 40+) сезону 2024/2025

Головна Статті В світі Суботній вечір в українських тонах
Суботній вечір в українських тонах
Статті
Автор ФНХУ   
Середа, 07 вересня 2022, 14:47


В Україні зараз внаслідок війни не до настільного хокею. Однак українські гравці, які перебувають за кордоном, продовжують приймати участь в турнірах самого різного рівня. Так 27 серпня 2022 року в німецькому Вільгельмсхафені пройшов 16-й чемпіонат країни серед ветеранів. Турнір швидкоплинний. Всього одне коло й четверо в плей-офф. Тому важливо кожне очко, яке може бути втрачено в матчі з далеко не найсильнішим суперником. До середини групової стадії в лідерах були Герріт Янссен та Улі Хеннеманн. Замикав трійку лідерів Михайло Шаломаєв. У підсумку українець став у групі першим, а Герріт з Улі не потрапили до плей-офф. П’ятеро гравців набрали по 11 очок і в міні-турнірі щасливі квитки витягли Кай Армоніс, Айке Ромпа і Герман Петух. Щільність в турнірній таблиці була настільки високою, що сіяні третім і четвертим Ральф Поммеренке та Франк Брунеске стали відповідно другим і третім, але з кінця. Останнє місце зайняв Айме Лунгела. Нуль очок, різниця шайб – мінус 24. Здавалося б, про що говорити, але... цей гравець повернувся в настільний хокей через 27 років! В чемпіонаті Німеччини 1995 року він був восьмим з шістдесяти учасників. Розуміння хокею, вміння виконувати елементи, все при ньому. Не вистачає тільки натренованості. Зате бажання грати – через край! Упевнений, що найближчим часом він стане справжнім відкриттям на німецьких турнірах.

Плей-офф не став легкою прогулянкою для фаворитів. Після впевненої перемоги в першій грі 3:0 Шаломаєв програв Петуху 1:2. Останнім часом це найпопулярніший рахунок між цими гравцями. Так було на чемпіонаті світу в Таллінні, після чого Герман відправився до фінального дивізіону, а Михайло – дивізіоном нижче. Так було в групі на цьому турнірі, завдяки чому Петух потрапив до плей-офф. Так само буде й у групі турніру «SchlicktownCup-2022», який пройде кількома годинами пізніше. Тенденція, однак. У третій вирішальній грі українець був сильнішим (2:1).

В іншому півфіналі фаворитом був Кай Армоніс. Цей гравець лише раз грав за межами Німеччини, але прекрасно виступив на чемпіонаті світу 1999 року, який проходив у Вільгельмсхафені, а також вигравав «SchlicktownCup-2016», залишивши за спиною майже всю тодішню еліту німецького нахоку та естонця Юрія Артамонова.

Суперник Армоніса Ромпа грає в настільний хокей з 1996 року і має за плечима понад 200 турнірів. У першій грі Айке не залишив від фаворита каменя на камені (3:0). Але потім у двох матчах забив тільки одну шайбу і відправився грати з Германом Петухом в матчі за третє місце.

У підсумку бронза дісталася чемпіону Німеччини серед суперветеранів (55+). Двічі в овертаймі Герман був сильнішим і вперше став третім серед ветеранів.

У фіналі Шаломаєв здолав Армоніса, у якого в активі вже була перемога в серії над українцем. У листопаді 2021 року в Хагені Михайло поступився Каю в чвертьфіналі з рахунком 2-3. Цього разу Шаломаєв переміг 2-0 і став триразовим чемпіоном Німеччини серед ветеранів. Попереду тільки Томас Хаусскнехт, на рахунку якого чотири перемоги. Кай Армоніс вперше зіграв у ветеранському турнірі й відразу став другим.

Через пару годин стартував «SchlicktownCup-2022». До втомлених ветеранів додався десяток гравців, серед яких дворазова чемпіонка Європи Ганна Іванцова, триразовий чемпіон Німеччини Лінус Рестель, переможець Світового туру в сезоні 2021/22 Анже Божич зі Словенії. На груповій стадії було чимало несподіваних результатів. Айме Лунгела зіграв внічию з Божичем і Поммеренке та тільки за дві секунди до фінальної сирени пропустив вирішальну шайбу від Шаломаєва (1-2). І це після 0-8 в групі ветеранського. Герман Петух обіграв Іванцову та Шаломаєва, але програв українському суперюніору Валерію Корницькому.

З величезним відривом першим став Лінус Рестель, який втратив лише два очки. Далі щільною групою йшли Іванцова, Шаломаєв, два німецьких гравця, чий світовий рейтинг повинен бути на кілька сотень місць вище, Рене Альберс і Герріт Янссен, а також Анже Божич.'

До плей-оф вийшло 16 гравців, які продовжили грати «за швейцарською системою». Той, хто був у цій альпійській країні, знає, що плей-оф там перетворюється на плей-плей-плей. Гравці, які програли, не вибувають, а продовжують грати за конкретні місця. Так невдахи 1/8 фіналу борються за 9-16 місця, потім за 9-12 або 13-16 місця і так далі. Даний регламент дозволив Крістіану Дуннінку стати дев'ятим після того, як він фінішував у групі тринадцятим. Айке Ромпа з п'ятнадцятого місця піднявся на десяте.Блиснув на цій стадії й наш Валерій Корницький, який відправив у нижню сітку срібного призера «SchlicktownCup-2019» Улі Хеннеманна. Український суперюніор закінчив турнір дванадцятим і піднявся у Світовому рейтингу на 161 місце.

В 1/8 фіналу сюрпризів не було. У чвертьфіналі Шаломаєв потрапив на Божича та програв. Далі на Анже чекала Іванцова зі своїм новим талісманом. Ганна пішла по стопах Євгена Левданського. Щоправда, її свинка ще не літала по залу, як знаменитий лось, але думаю, що в неї все ще попереду. У цій серії було чотири овертайми. Два закінчилися на користь Ганни, потім два – на користь Анже. Але дворазова чемпіонка Європи не відпускає серію з 3-0. У підсумку 4-2, і свинка продовжила зігрівати шайби для Ганни. В іншому півфіналі Лінус Рестель програвав у серії 0-2, довів її до сьомого матчу і тільки там зумів-таки здолати Рене Альберса.

У матчі за третє місце сильнішим став Божич, але навіть четверте місце дозволило Альберсу піднятися майже на сто місць у Світовому рейтингу. Ще пара-трійка таких турнірів, й Рене цілком може увійти до другої сотні Світового рейтингу, яка точно відповідає його сьогоднішньому рівню гри.

Фінал вийшов на славу. Суперники по черзі виходили в серії вперед, але все закінчилося двома розгромами. 5:0 та 4:0. І Ганна отримує головний приз турніру, взявши реванш за поразку в фіналі «Feringpokal-2022».

Суботній вечір у Вільгельмсгафені був в українських тонах. Михайло Шаломаєв став триразовим чемпіоном Німеччини серед ветеранів, Ганна Іванцова – переможцем «SchlicktownCup-2022», а Валерій Корницький отримав плюс 161 місце в Світовому рейтингу. І це на милицях!

 
Вхід

Календар сезону 2024/25 Ukrainian tournaments:
Рейтинги сезону 2023/2024
Сезон 2024/2025
Чемпіонат України
Чемпіонат України (ветерани) - KLO-Ліга
Чемпіонат України (юніори)
Чемпіонат України (жінки)
Чемпіонат України (суперветерани)
Чемпіонат України (суперюніори)
Архів рейтингів

Архів рейтингів

Нахок в інших країнах

Міжнародний рейтинг ITHF
Закордонні посилання

На сайті
На даний момент 268 гостей на сайті