5.02.2022
 Anaheim
Головна Новини Кропивницький Детский фестиваль "В центрі Європи" (Кировоград)
Детский фестиваль "В центрі Європи" (Кировоград) Друк e-mail
Новини
Автор Володимир Куделя   
Середа, 27 травня 2009, 12:09

23 травня 2009 року у Кіровограді на території міського парку "Дендропарк" відбувся Благодійний фестиваль дитячого хокею на столі "В центрі Європи".

Фестиваль проводиться вже вдруге (вперше він був проведений у минулому році і також в Кіровограді), а це вже крок до статусу традиційного.

Головною метою і місією Фестивалю є заохочення дітей і молоді до здорового і комунікативного способу життя, популяризація в дитячому середовищі різних видів активного відпочинку і спорту, а настільного хокею, як одного з таких, залучення дітей з раннього віку, а також їх батьків, до початкових форм самоорганізації і свідомого громадського життя.

Подробиці Фестивалю.

23 травня 2009 року у Кіровограді на території міського парку "Дендропарк" відбувся Благодійний фестиваль дитячого хокею на столі "В центрі Європи".

Фестиваль проводиться вже вдруге (вперше він був проведений у минулому році і також в Кіровограді), а це вже крок до статусу традиційного.

Головною метою і місією Фестивалю є заохочення дітей і молоді до здорового і комунікативного способу життя, популяризація в дитячому середовищі різних видів активного відпочинку і спорту, а настільного хокею, як одного з таких, залучення дітей з раннього віку, а також їх батьків, до початкових форм самоорганізації і свідомого громадського життя.

І ці ідеї підтримали партнери Фестивалю: Федерація настільного хокею України, Кіровоградський міський центр Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх”, Відділ фізичної культури та спорту Кіровоградської міської ради, Кіровоградська філія ЗАТ АБ "ПриватБанк" з проектом "Юніорбанк", Корпорація "ХХІ століття".

Багато до чого з задекларованих цілей ми цього разу доторкнулись. У фестивальних заходах зустрілись, познайомились і помірялись силами у захопливій грі юні хокеїсти стола з різних регіонів України. До кіровоградських дітей завітали у гості друзі-суперники зі столиці України - Києва та з міста Марганець Дніпропетровської області. Загалом в турнірі взяли участь 35 гравців, що представляли 18 різних дитячих закладів, місцевих осередків або клубів настільного хокею.

Змагання за звання лауреатів проходили у чотирьох категоріях. І це дало змогу отримати досвід справжньої боротьби та радість і насолоду від перемоги у чотири рази більшій кількості гравців, ніж зазвичай буває на турнірах з настільного хокею.

А боротьба була дійсно запеклою.

У дівчат беззаперечним лідером за результатами відбіркового турніру була київська дніпрянка Настя Гарковська. У півфіналі вона також легко, з розгромними рахунками і майже "насухо" здолала кіровоградку Еріку Банявічуте. Та у фіналі її впевнену ходу до перемоги зупинила тендітна Софійка Килимник. Шальки терезів то в одну, то в іншу сторону переважувала одна-єдина шайба. А які емоції?!. - на межі зриву до сліз у гравчинь і нервового зриву у тренера...

В категорії до 14 років у хлопців теж інтрига: кіровоградці Ернест Банявічус і Роман Левчук, разом з киянином Антоном Уманським, після відбіркового турніру мали однакову кількість балів у заліку - по 12. За результатом особистих зустрічей друге місце "досталося" Ернесту. Та хіба це щось міняло, як у півфіналі йому випадало зустрічатися з власником третього місця - з тим же Романом! Ото була заруба!.. Війна нервів і характерів! У серії до трьох перемог - 4:3 в п’ятій грі на користь Роми... Та ви б бачили очі Ернеста... - я певен, він вже знає як виграє у Романа наступному турнірі!:) А що ж Антон? Він з четвертого місця виходив на переможця відбору - марганчанина Єгора Моісеєва. Єгор Моісеєв грав впевнено і спокійно, і перемогу в цій категорії гравців здобув з великим запасом міцності. От хто бажав би посперечатися в абсолютній "вазі"!. І він цього вартий. Що ж, наступного року треба буде переглянути регламент:) А Антон виборов в цій категорії четверте місце. Та він зовсім не журився! Чому? Тому що перед тим киянин Антон Уманський, якому виповнилося тільки 7 років, і який займається хокеєм на столі вдома з батьком лише півроку, виборов на одному диханні перше місце серед гравців до 10 років. А потім, розчуливши організаторів наївним проханням пограти з сильними гравцями, дав ще й цим гравцям перцю:)))

А в "абсолютній" категорії (ну, в майже абсолютній:) - серед парубків до 17 років - інтригували п’ятнадцятирічний кіровоградець Тарас Куделя і чотирнадцятирічний киянин Володимир Рижук. Ці хлопці вже вкотре в цьому році зустрічаються в очних двобоях. Грали вони і на дитячому турнірі "Пролісок - 2009" в Марганці, і на "Кубку України - 2009" в Києві. І, хоч частіше перемагав Тарас, проте завжди ці матчі мали несли в собі якийсь відтінок принциповості. Можливо, більше "винен" в цьому Володя, який демонструє справжню спортивну націленість на результат. А Тарас лише розважається, не приділяючи потрібної уваги ні практиці, ні теорії, ні, тим більше, тренуванням:) Як він, взагалі, примудряється грати і ще в когось вигравати?:) Та це ліричний відступ. Повернемось до турніру. Отже, у відбірковому турнірі і Тарас, і Володя набрали по 19 балів, вигравши усі матчі окрім очної зустрічі - 4:4. Півфінальні двобої вони також впевнено виграли: Тарас у марганчанина Іллі Федорова - 3:1, а Вова у кіровоградця Артема Кузенка - 3:0. І ось фінал. І почалися "гойдалки". Першу гру впевнено виграє Рижук - 5:2. У другій - 2:2 в основний час, овер-тайм за Володимиром - 3:2. І 2:0 за партіями. Третю, в одну шайбу, відігрує Тарас - 3:2. В четвертій знов овер-тайм - при 0:0 в основний час. Тарас забиває, вирівнюючи рахунок по партіям - 2:2. П’ята партія - Тарас виграє 2:1 і йому залишається один крок до перемоги. Шоста партія - і знов нічия в основний час! В овер-таймі щастя посміхається Володі - 3:2. І 3:3 за партіями! Сьома, вирішальна, гра - 2:0 виграє Володимир Рижук. Все! Він зробив це - він переміг!

Тож, підсумовуючи, переможцями стали:

у хлопчиків до 10 років – киянин Антон Уманський;

у хлопців до 14 років – марганчанин Єгор Моісеєв;

у парубків до 17 років – киянин Володимир Рижук;

у дівчат киянка – Софія Килимник;

серед клубів лауреатами стали: Супер-клуб "Велика Січ", представлений командами "Степові Вовки" (м. Кіровоград) і "Марганець Рокс" (м. Марганець, Дніпропетровська область), "Барвінок" (м. Кіровоград) і ДЮСШ №3 (м. Кіровоград).

Окрім спортивних відзнак, переможці отримали призи і подарунки від партнерів Фестивалю: Кіровоградської філії ЗАТ АБ "ПриватБанк", що представляла проект "Юніорбанк", та Корпорації "ХХІ століття", що опікується кіровоградським Дендропарком.

А після завершення спортивної частини Фестивалю діти із задоволенням відпочили у дендропарку, розважившись на атракціонах.

 
Вхід


EN | RU
Календар сезону 2021/22 Ukrainian tournaments:
Календар турнірів

Серпень
Вересень
11.09.2021 - Маріуполь
KLO-Ліга, 1-й етап
12.09.2021 - Маріуполь
Чемпіонат України, 1-й етап
Жовтень
02.10.2021 - Київ
Кубок України
03.10.2021 - Київ
Командний чемпіонат України
17.10.2021 - Харків
Чемпіонат Харкова, 1-й етап
30.10.2021 - Рубіжне
Чемпіонат України, 2-й етап
Листопад
20.11.2021 - Київ
Чемпіонат Києва, 1-й етап
21.11.2021 - Харків
Чемпіонат Харкова, 2-й етап
Грудень
11.12.2021 - Харків
Чемпіонат України, 3-й етап
12.12.2021 - Харків
KLO-Ліга, 2-й етап
Січень
16.01.2022 - Київ
Чемпіонат Києва, 2-й етап
Лютий
05.02.2022 - Київ
Чемпіонат Києва, 3-й етап
26.02.2022 - Харків
KLO-Ліга, 3-й етап
27.02.2022 - Харків
Чемпіонат України, 4-й етап
27.02.2022 - Харків
Кубок юніорів
Березень
19.03.2022 - Кропивницький
Чемпіонат України, 5-й етап
Квітень
16.04.2022 - Київ
KLO-Ліга, 4-й етап
17.04.2022 - Київ
Чемпіонат України, 6-й етап
17.04.2022 - Київ
Кубок жіночій
30.04.2022 - РЕЗЕРВНА ДАТА
Травень
01.05.2022 - РЕЗЕРВНА ДАТА
Червень

Архів українських турнірів

Рейтинги сезону 2021/2022

Архів рейтингів

Нахок в інших країнах

Міжнародний рейтинг ITHF
Закордонні посилання

На сайті
На даний момент 119 гостей на сайті